mezczyzna obstawia zaklady bukmacherskie
Lifestyle

Płaska stawka

Płaska stawka to system stawkowania znany i wykorzystywany przez typerów na zakłady bukmacherskie. Jest bardzo popularny szczególnie wśród początkujących graczy, którzy chcą lepiej kontrolować swoje budżety oraz minimalizować straty. Dzięki temu systemowi można także wyeliminować utraty dużych sum, co jest ważne szczególnie dla początkujących graczy. Przeczytaj nasz artykuł, w których dokładnie tłumaczymy, czym jest płaska stawka!

Płaska stawka w bukmacherce

Płaska stawka to jeden ze sposobów zarządzania budżetem bukmacherskim, który polega na inwestowaniu takiej samej kwoty w każdy następny kupon zakładów. To metoda, dzięki której można uniknąć dużych i jednorazowych strat finansowych, a także ograniczyć ryzyko całkowitego wyzerowania swojego konta bukmacherskiego.

Stosując płaskie stawki gracze mogą uniknąć efektu „odgryzienia się” poprzez obstawianie zbyt wysokich kursów, co – gdy idzie nie po ich myśli – skutkuje dotkliwymi ciosami dla portfela.

Przykładem takiego rozsądnego podejścia do gry jest zasada, według której powinno się grać tylko na tyle, ile się może stracić i wtedy przekonamy się czy naprawdę warto postawić na daną drużynę.

Płaskim stawkom czasami towarzyszy teoria „małe ruchy” – czyli technika stawiania mniejszych zakładów za większe pieniądze, aby maksymalnie ograniczyć ryzyko poniesienia strat. Ostatecznie ta strategia stawkowa ma na celu dać graczom szansę na uporanie się z odpowiedzią na pytanie jaki jest najlepszy system bukmacherski.

Płaska stawka – jak grać płaską stawką?

Płaska stawka to sposób obstawiania, w którym gracz przeznacza na każdy pojedynczy zakład stałą kwotę. Zazwyczaj sugeruje się, żeby ta stawka nie przekraczała 2% całkowitego budżetu, jaki ma ustalony dla siebie gracz. Przykładowo: jeśli nasz budżet wynosi 1000 PLN to miesięczna stawka, jaką powinniśmy grać to 20 PLN – odpowiednik 2% budżetu. Jeśli chcemy bardziej ryzykować możemy zwiększyć ją do 5%, ale świadczy to o tym, że bierzemy na siebie większe ryzyko straty finansowej.

Płaska stawka pomaga uniknąć sytuacji, w której początkujący gracze decydują się na duże lub skrajnie małe stawki losowo i bez planu. Można jeszcze ulepszyć ten system poprzez dodanie innych metod obstawiania, aby gra była bardziej opłacalna i przemyślana. Dzięki temu można ocenić jak dobrego typerskiego nosa posiadamy oraz jakimi kwotami dysponujemy.

Płaska stawka – podział na „poziomy ryzyka”

W większości przypadków, stawka płaska jest zazwyczaj wybierana, ponieważ daje ona stosunkowo niskie ryzyko i może być wykorzystywana do łatwego osiągania zysków. Jednak czasami trzeba podejmować bardziej złożone decyzje, jeśli chodzi o ryzyko związane z obstawianiem. Na przykład, jeśli ustalisz stawkę na 100 PLN na kupon z kursem 2,00 oraz 100 PLN na wyjazdową wygraną Levante z Barceloną po kursie 30,0 – te stawki nie są sobie równe! W takim przypadku dobrze jest określić kilka „poziomów ryzyka” i dostosować procent naszej stawki płaskiej do ich poziomu.

Aby zacząć czerpać z niej korzyści i osiągać stały zysk, musimy przestrzegać kilku ważnych zasad. Przede wszystkim trzeba ustalić swój budżet oraz skupić się na mniejszej liczbie zdarzeń i średnich lub niższych kursach. Przykładowo, jeśli nasza płaska stawka wynosi 100 PLN, możemy postawić kupony z kursami do 2,00 (za całość) oraz od 2,00 do 5,00 (za 65 PLN) i od 5,00 do 10,00 (za 40 PLN). „Taśmy” z większymi ilościami eventów powinny być obstawiane ze stawką równą 10% naszej płaskiej – czyli 10 PLN. W ten sposób będziemy w stanie dostosować swoje typy do budżetu oraz optymalizować skuteczność.

Płaska stawka – zalety i wady

Granie zakładów bukmacherskich jest dla wielu ludzi źródłem emocji, które pozwalają im marzyć o dużych wygranych. Jednak aby to osiągnąć czasami trzeba ryzykować i stawiać duże kwoty. Innym sposobem gry jest płaska stawka, która zapewnia mniejsze potencjalne zyski, ale z drugiej strony ma swoje plusy – pozwala uniknąć strat i skutecznie zarządzać budżetem. Jest to szczególnie przydatne dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z bukmacherką, pozwalając im lepiej ocenić czy ich wiedza i umiejętności typowania są wystarczające do osiągania regularnych zysków.

W celu optymalizacji swojej gry warto także skorzystać z innych systemów, które są popularne wśród typerów, m.in. systemu Fibonacciego.

O autorze

Treści

Cześć, jestem Jacek Bogusz i uwielbiam wszystko, co związane z rowerami! Jeśli chcesz wiedzieć, jaki rower wybrać albo w co się ubrać na przejażdżkę, to świetnie trafiłeś - chętnie podzielę się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem. A jeśli myślisz o starcie w triathlonie, to opowiem Ci, jak się do niego przygotowałem i dam kilka wskazówek, które pomogą Ci osiągnąć metę!